Nabídka:

Doporučujeme:

Portál divoch.net
Portál divoch.net

Dabing - Zpracování cizojazyčných textů
Dabing

Poskytovatel přehledu zpráv
Právědnes

Kurzovní lístek:

platný od 16. června

Měna Kurz Změna
1 EUR 25,475 +0,025 Dražší
1 USD 21,011 -0,006 Levnější
1 GBP 29,680 +0,138 Dražší
1 CHF 23,380 +0,029 Dražší

Finanční poradenství

Penzijní připojištění

Penzijním přpojištění se státním příspěvkem napomůže v důchodovém věku dosáhnout solidní životní úroveň, na kterou byl člověk zvyklý před odchodem do důchodu. Tento finanční produkt však není určen pouze lidem, kteří již přemýšlejí o důchodu, ale je výhodný i pro mladé lidi, kteří chtějí efektivně spořit. Penzijní připojištění se státním příspěvkem je efektivní způsob akumulování a zhodnocování finančních prostředků nejen na penzi. Vznik a činnost penzijních fondů podléhají přísnému státnímu dohledu.

Daňové úlevy u penzijního připojištění lze rozdělit do 3 kategorií:

Daňové úlevy pro všechny účastníky penzijního připojištění – možnost snížení daňového základu až o 12 000Kč za zdaňovací období. Částka, kterou lze odečíst od zdaňovacího základu, se rovná úhrnu příspěvků zaplacených účastníkem za zdaňovací období sníženému o 6 000Kč.

Daňové úlevy zaměstnanců – novela zákona o penzijním připojištění přinesla účastníkům, kteří jsou v zaměstnaneckém poměru, daňové zvýhodnění spočívající v odstranění daně z příjmu, které podléhal příspěvek zaměstnavatele – příspěvek zaměstnavatele na penz. připoj. je až do výše 5% vyměřovacího základu osvobozen od daně z příjmu. Příspěvek na penzijní připojištění se také nepočítá do základu pro srážky na soc. a zdrav. poj.

Daňové úlevy zaměstnavatelů – před novelou zákona bylo možné poskytovat příspěvky na penzijní připojištění zaměstnancům pouze z čistého zisku (po zdanění). Novela umožňuje zaměstnavateli započítat si příspěvek na penzijní připojištění zaměstnanců do nákladů a tím snížit daňový základ. Výše možného odpočtu je stanovena až do výše 3% vyměřovacího základu zaměstnance.

Jsme schopni zajistit penzijní připojištění pro Vaše zaměstnance u kteréhokoliv penzijního fondu, ale dovolujeme si Vám doporučit výběr z následujících penzijních fondů:Made by Petr
Kontakt: Vladimíra Bajerová,  Linda Bajerová